Loading...

Jak się promować na Instagramie?

Instagram to jeden z popularnych serwisów społecznościowych. Umożliwia dzielenie się historią ze swojego życia, przemyśleniami, a także promowaniem określonych wartości, czy produktów. To również jeden ze sposobów, który pozwala „zaistnieć”, czyli wyrobić sobie wizerunek identyfikujący się z zamieszczaną treścią. Jak się promować, by się rozpoznawalnym?

Dlaczego Instagram?

Jest wiele serwisów społecznościowych, więc dlaczego Instagram zyskał sobie takie olbrzymie zainteresowanie? Być dzięki temu, że łatwo można surfować po dostępnych kontach. Łatwiej też odpisywać na wiadomości, zamieszczać zapytania i otrzymywać powiadomienia w czasie rzeczywistym. Ludzie, którzy najczęściej korzystają z Instagrama, są zalogowani na swoich profilach przez cały czas. Serwis ten wiąże się z pewną estetyką wyrażania emocji, zamieszczania wpisów, odpisywania na komentarze, czy napędzania akcji. Instagram to potężne narzędzie, ponieważ jeśli targają kimś silne emocje i potrafi je wyrazić w treści, którą publikuje. Staje się wtedy cytowany, a treść jest udostępniania, więc może dotrzeć do ludzi globalnie.

Czy promocja na Instagramie jest łatwa?

Logując się na swoje konto i komunikując się z innymi użytkownikami, szybko można zorientować się, jakiego rodzaju treści są dobrze odbierane, które spotykają się z zainteresowaniem, a także co sprawia, że tak się dzieje. Teoretycznie więc promocja na Instagramie jest prosta.  Tak naprawdę można się w nią zaangażować intuicyjnie, będąc autentycznym w tym, co się prezentuje i w jaki sposób prowadzi się rozmowy z internautami. Z drugiej strony nie tak łatwo się wyróżnić na tym serwisie, by mieć więcej tak zwanych „followersów”, niż udało się dodać znajomych z innych portali społecznościowych. Jeżeli ma się wyrazistą osobowość i udostępnia się informacje na swój temat,  wtedy taki profil może zyskać na większej popularności.

Promocja na Instagramie – hashtagi

Jeżeli komuś zależy na tym, by liczba osób obserwujących profil cały czas rosła, trzeba stosować pewne triki. Nie są one niczym niezwykłym, ponieważ przeważnie każdy Instagramer je uwzględnia. Są to tak zwane hashtagi typu #love #relaks, a także nawiązujące do popularnych akcji prowadzonych w ramie obrony pewnych wartości, jak np. #metoo. Wpis, który je zawiera, wyświetla się w kategorii, do jakiej się odnosi. Im więcej doda się hashtagów, tym w większej liczbie tych tematycznych baz się pojawi. Powstała nawet lista 100 najpopularniejszych hashtagów – jeżeli ktoś chciałby zyskać popularność w ten sposób, warto się z nimi zapoznać. Być może są wśród nich te odnoszące się tematycznie do prowadzonego profilu na IG.

Jakie działania można promować przez Instagram?

Oprócz hashtagów typowych dla tematyki, której dotyczy wpis, warto również od czasu do czasu zamieszczać ten odnoszący się do miejsca zamieszkania, do lokalizacji, w której się aktualnie jest, czy do sklepu, w którym kupiło się określony produkt. Instagram dodatkowo promuje właśnie takie działania, a zarazem dzięki nim użytkownicy wiedzą, że nie mają do czynienia z fikcyjnym profilem.

Click to rate this post!
[Total: 2 Average: 5]

One thought on “Jak się promować na Instagramie?

  1. Nie zdawałam sobie sprawy, że Instagram to także narzędzie reklamowe. Muszę to podpowiedzieć swojej szefowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *